Kennisbank voor het notariaat
Terug naar overzicht

De notariële rechercheplicht en de kenbaarheid van publiekrechtelijke beperkingenbesluiten

Registergoederenrecht PE Notariaat 2021/4
De notariële rechercheplicht en de kenbaarheid van publiekrechtelijke beperkingenbesluiten
26 januari 2021 Auteur mr. dr. L.M. (Laurens) de Hoog

Op 1 april 2020 is de ‘Wet kenbaarheid publiekrechtelijke beperkingen onroerende zaken’ (Wkpb) gewijzigd. Sindsdien worden ook gemeentelijke beperkingenbesluiten ingeschreven in de openbare registers en niet meer in het beperkingenregister dat voordien door elke gemeente afzonderlijk werd gehouden. Inmiddels zijn ook de beperkingenbesluiten die per 1 april 2020 nog bij de verschillende gemeenten berustten (grotendeels) overgeheveld naar de openbare registers. In deze ELN wordt de wijziging van de Wkpb besproken en komt aan bod welke gevolgen dit heeft voor de notariële rechercheplicht in onroerendgoedtransacties.

Auteur: mr. dr. L.M. (Laurens) de Hoog, kandidaat-notaris bij Houthoff en in 2018 gepromoveerd aan de Universiteit Leiden op een proefschrift met de titel 'De prioriteitsregel in het vermogensrecht'.

Verder lezen?

Om dit document te kunnen bekijken, moet u ingelogd zijn.


Inloggen via Legal Intelligence

Geen inloggegevens?

Heeft uw kantoor een abonnement, dan is het aanvragen van extra inlogcodes gratis en kunt u deze hier aanvragen.
Heeft uw kantoor geen abonnement? Bekijk hier de abonnementsopties en prijzen.

Gratis studentenabonnement

Voor (voltijd) studenten is een gratis studentenabonnement beschikbaar. Bent u als student verbonden aan een notariskantoor dat een abonnement heeft, dan voegen wij u kosteloos toe aan het kantoorabonnement.

 


Gebruikers van Via Juridica

Bekijk alle